ریشه ولایت گریزی ...

بسم الله الرحمن الرحیم

وقتی سر زبیر را آوردند مقابل امیرالمؤمنین علی (علیه السلام)، حضرت فرمودند: اگر داستان آن جاسوسه نبود، کار زبیر به این جا نمی کشید. گفتند: آقا موضوع چه بوده؟ لطفاً توضیح دهید. حضرت فرمودند: اولین مأموریتی که پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه وآله) به من و زبیر دادند؛ این بود که جلوی جاسوسه ای را ـ که خبری را برای مشرکان از مدینه به مکه می برد ـ بگیریم. به زبیر گفتم برو و متنی را که دارد می برد؛ از او بگیر. زبیر جلو رفت اما نتوانست جاسوسه را متقاعد کند تا متن را بگیرد. من خودم جلو رفتم. به او گفتم: ببین کاغذی پیش تو هست؛ مشخصاتش اینجور است... بهتر با اوسخن گفتم؛ بالاخره متقاعد شد. عذر خواهی کرد. کاغذ را داد و ما برگشتیم. همان جا در دل زبیر نسبت به من حسادتی ایجاد شد. از بین نرفت تا الان که این گونه بیچاره اش کرد.

...

باید بپذیریم که این نقشه ی خداست. "اَم یحسَدونَ النّاسَ عَلی ما ءاتهُمُ اللهُ مِن فَضلِه ". اصلاً این برنامه ی خداست. یک کسانی را برتری بدهد به شما! آن وقت نگاه کند ببیند حالت چطور است؟!
ما فکر می کنیم الآن به خدا مراجعه کنیم؛ بگوییم: خدایا! تو چرا یک عده ای را به نام اهل بیت عصمت و طهارت برتری دادی؟ خداوند می گوید: من اتفاقاً عمداً این کار را کردم تا ببینم توچطور برخورد می کنی؟
انسان موجود عمیق و ژرفناکی باشد بهتر است یا سطحی باشد؟ مسلماً عمیق. خوب اگر عمیق باشد؛ خیر و شر نهان خانه ی دلش که به این سادگی پیدا نخواهد شد. باید امتحان عمیقی هم صورت بگیرد تا آن پنهان ترین اسرار دلش پیدا بشود. خداوند با این حسادت نسبت به اولیای خودش امتحانی طراحی کرده است. یک عده ای را ترجیح می دهد؛ اگرچه این عده ذاتاً شایستگی دارند. اما اگر کسی به ولایت خدا خوب تمکین نکرده باشد؛ این جا حسادتش می گیرد. کفرش درمی آید. دوباره داستانی که در مقابل همه ی انبیاء هست؛ تکرار می شود: آقا باید مساوات باشد.

http://www.irdc.ir/fa/content/10182/default.aspx

یاعلی مدد

/ 8 نظر / 5 بازدید
طهورا

سلام قولا من رب الرحيم[گل] عرض تهنيت و شاد باش فراوان بمناسبت ميلاد سه درّ درخشان كربلا و تقارن ميلاد سيد الشهدا و حضرت ماه اين تقارن فرخنده بر ستارگان حضرت ماه " ازجمله خواهر گل خودم" تهنيت و شادباش يا علي[گل]

محب ولایت

سلام علیکم[لبخند] میلاد زینت عبادت کنندگان، عبد صالح خدا، حضرت علی ابن الحسین امام سجاد علیه السلام مبارک باد[گل]

محب ولایت

سلام علیک[گل] از حضرتش نقل است که زبیر از ما اهل بیت بود تا آنکه پسرش "عبدالله" به دنیا آمد

مهمان

قالَ الاْمامُ السجاد - عليه السلام - : مَنْ لَمْ يَكُنْ عَقْلُهُ أكْمَلَ ما فيهِ، كانَ هَلاكُهُ مِنْ أيْسَرِ ما فيهِ. «بحارالأنوار، ج 1، ص 94، ح 26» امام سجاد - عليه اسلام - فرمود: كسي كه بينش و عقل خود را به كمال نرساند ـ و در رُكود فكري و فرهنگي بسر برد ـ به سادگي در هلاكت و گمراهي و سقوط قرار خواهد گرفت ولادت امام سجاد عليه السلام مبارك باد

داوری

پيامبر اسلام ـ صلّي الله عليه و آله ـ فرمود: قرآن در گمراهي، ماية هدايت و در نابينايي، ماية روشني و موجب بخشش لغزش‌ها است. قرآن انسان را از نابودي حفظ مي‌كند و از انحراف رهايي مي‌بخشد، فتنه‌ها را روشن مي‌سازد، آدمي را از دنيا به آخرت مي‌رساند، و كمال دين در آن نهفته است. هر كس از قرآن فاصله گرفت در آتش افتاده است. مستدرك حاكم نيشابوري، ج 1، ص 571.

عماد

سلام ما هنوز زنده ايم گردان غواصي نوح به روز شد

طهورا

سلام به خواهر گل خودم[گل] عید شما هم مبارک. روزتان هم مبارک عزیز. د مسابقه وبلاگ نویسی دانشکده شرکت نکردم . حوصله جنجال ندارم. دلم میخواد هروقت حس داشتم مطلب بگذارم. راستی 4 شنبه 16 شعبان قرار است از اداره بریم قم و جمکران و حرم امام، اگه برنامه ات جور است صبح شنبه خبر بده اسمت را بنویسم. همراه هم میتونی داشته باشی . به مامان و بابا هم بگو. 5 عصر چهارشنبه حرکت و صبح 5شنبه برگشت. پایه ای؟ [قلب]