معرفه الله ...

بسم الله الرحمن الرحیم

مردی نزد رسول خدا (صلی الله علیه و آله) آمد و پرسید: بافضیلت‌ترین عمل کدام است؟حضرت در پاسخ فرمود: «العلم بالله». سؤال‌کننده عرضکرد: ای فرستادۀ خدا، من از عمل می‌پرسم و شما از علم خبر می‌دهید؟ رسول خدا (صلیالله علیه و آله) فرمود: «إنَّ قَلِیلَ الْعَمَلِ یَنْفَعُمَعَ الْعِلْمِ وَ إِنَّ کَثِیرَ الْعَمَلِ لا یَنْفَعُ مَعَ الْجَهْلِ».

 

 

امام صادق (علیه السلام) دربارۀ شناخت خدا می‌فرماید:

اگر مردم فضیلت معرفت خدا را می‌دانستند،هرگز به شادیها و نعمتهای دنیوی که به دشمنانشان رسیده است، چشم نمی‌دوختند و دنیایآنها در نظرشان از چیزهایی که قدم بر آنها می‌نهند، کمتر جلوه‌گر می‌شد و در عوض از «معرفة الله» بهره‌مند می‌شدند و از آن لذت می‌بردند؛ همانند کسی که در باغهای بهشتبا اولیاءالله همنشین است و آنجا در خوشی و لذت به سر می‌برد. همانا «معرفة الله» انیس انسان در هر وحشت، مصاحب او در هر تنهایی، روشنایی در هر تاریکی، توانایی درهر گونه ناتوانی، و شفا و تندرستی از هر نوع بیماری است.

یا علی مدد

/ 3 نظر / 5 بازدید
خاکی

سلام قولآ من رب الرحیم.[گل] امام صادق علیه السلام فرمودند: خدا رحمت کند کسی را که امر ما را احیا’ می کند . امیدوارم مشمول دعای اقا و مولایمان باشید امین

سید حسن امین جواهری

خیلی خیلی این حدیث به دلم چسبید...[گل] اولین بار میام تو وبلاگتان و دست پر هم خارج شدم... حقیقتا ممنون..! خوشحال میشم به وبلاگ ما هم سر بزنید و نظراتتان را بخوانیم.